Sportovní soutěže

Krajské kolo ve florbale

Náš florbalový tým vyhrál 2. místo v krajském kole ve florbale. Soutěž se konala 13.12.2018 v Lipníku nad Bečvou. Nejlepším hráčem všech tří florbalových turnajů byl Standa Elsner. Gratulujeme!

Okresní kolo ve florbale

26. 11. 2018 se naši žáci zúčastnili okresního kola ve finálové skupině ve florbale základních škol. Soutěž se konala ve Sportovní hale Sportcentra DDM Prostějov. Naše družstvo bylo nejúspěšnější ze všech zúčastněných a obsadilo 1. místo. Postupuje do krajského kola. Gratulujeme!

 

 

Prostějovská výška

Dne 11.9.2018 se uskutečnila soutěž ve skoku vysokém. 11. ročník Prostějovské výšky se konal na venkovním hřišti Reálného gymnázia. Závodilo se v kategoriích mladší žáci a žákyně (6. a 7. třída) a starší žáci a žákyně (8. a 9. třída). Naše škola měla zastoupení v obou kategoriích. Mladší žáci a žákyně se umístili na 2. místě v poměrně malé konkurenci. Starší žáci a žákyně obsadili rovněž 2. místo již v širší konkurenci. Dva z našich starších žáků se jako jednotlivci umístili na 2. a 3. místě. Všem našim žákům a žákyním gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
Ivana Herzánová
 
 

 

 

 

O pohár CMG

Dne 20. 3. družstvo plavců reprezentovalo ZŠ Dr. Horáka na závodech O pohár CMG. Nejlépe si vedl Víťa Učeň z 9.B, který skončil na 2. a 3. místě v disciplínách 100 polohový závod a 50 m motýlkem,  Matěj Burian ze 7.A  na 50 metrů prsa. Oba tak získali pro naši školu nejvíce bodů. Další 4. a 5. umístění přidala děvčata, Klára Malanová a Nikol Šindlerová z 9.A a chlapci David Olmr z  9.B a Jan Černý z 6.A. Závodů se dále zúčastnili David Muzikant ze třídy 8.B, Madlen Maková a Ester Altmanová, obě z 6.A. Ve štafetě poté naši plavci vyzvali další základní školy a nižší stupně gymnázií. Zde vyplavali 2. místo a další porci bodů do celkového pořadí škol. Ve výsledných tabulkách tak skončila naše škola na 5. místě s počtem 95 bodů pouze o jeden bod za MŠ  a ZŠ Jana  Železného.

 

   

 PROSTĚJOVSKÁ VÝŠKA 15. 9. 2017 

V pátek 15. 9. 2017 proběhl již 10. ročník atletické soutěže Prostějovská výška. Soutěže se zúčastnili mladší žáci a žákyně ze 6.- 7. tříd a skončili na 2. místě. Nejlepšího umístění dosáhl Denis Doležel z 7.A, který výkonem 143 cm soutěž chlapců vyhrál. Starší žáci a žákyně z 8.- 9. tříd skončili na 3. místě. Jakub Schneider z 9.B skočil 163 cm a pro naši školu získal druhou zlatou medaili.

 

 Atletický čtyřboj mladšího a staršího žactva

Kvůli nepřízni počasí během celého týdne se ve čtvrtek 21.9. konalo okresní finále v atletickém čtyřboji pro obě dvě kategorie žáků, tedy pro mladší i starší. Program byl velmi nabytý, jelikož se na jednotlivých disciplínách (60m, skok daleký/skok vysoký, hod míčkem/vrh koulí, 600m/800m/1000m) střídali družstva mladších a starších děvčat a mladších a starších chlapců. Ale naši žáci se s nepříznivými podmínkami počasí, silný vítr a zima, poprali velmi statečně. V kategorii mladších žákyň děvčata obsadila celkové 2.místo, přitom nejlepší z našich Aneta Kytlicová měla patý nejlepší výkon ze všech. Sestava: Grumlíková Edita, Kyticová Aneta, Nováková Natálie, Vránová Nikol, Spáčilová Markéta. V kategorii mladších žáků se chlapci umístili také na 2.místě a Honza Žvátora byl dokonce druhým nejlepším atletem ze všech zúčastněných chlapců. Sestava: Žvátora Jan, Pilný David, Vojkůvka Petr, Halouzka Ondřej, Nováček Radim. Družstvo děvčat z kategorie starších žákyň obsadily již postupové 2.místo a mají možnost startovat na krajském finále. V konkurenci všech děvčat nejlépe dopadla Kačka Keříková, která byla na šestém místě. Sestava: Nováková Tereza, Keříková Kateřina, Svozilová Simona, Němčíková Kristýna, Neubauerová Klára. Družstvo starších hochů obsadilo v kategorii staršího žactva 3.místo a Kuba Schneider se v celkovém pořadí jednotlivců umístil na třetím místě. Sestava: Sekanina Štěpán, Učeň Vít, Schneider Jakub, Konečný Adam, Elsner Stanislav.

         Žákům gratulujeme k výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

                                                                                     Mgr. Jana Spíchalová

 

 

 

Přespolní běh

V pátek 6. 10. 2017 se v lesoparku Hloučela konal přespolní běh kategorií mladších i starších žáků a žákyň. ZŠ Prostějov, ul. Dr. Horáka měla reprezentanty ve všech čtyřech kategoriích. V kategorii III. mladší žáci školu reprezentoval:  Šimon Růžička, Jan Žvátora, Jan Horna, Denis Doležel, Josef Havrda a Robin Šafra. Mladší žáci skončili na 4. místě, nejlépe se z jednotlivců umístil Šimon Růžička a to na 7. místě.V kategorii III. mladší žákyně školu reprezentovaly: Aneta Růžičková.  Nikola Vránová, Aneta Kytlicová, Ivana Ondroušková a Anna Ondroušková. Mladší žákyně obsadily skvělé druhé místo za atletkami ze ZŠ Jana Železného. Nejlépe se z jednotlivců umístila Aneta Růžičková a to na 8. místě. V kategorii IV. starší žáci školu reprezentovali: Jakub Schneider, Daniel Černý, Štěpán Sekanina, Jan Tepr, Adam Konečný a Stanislav Elsner. Starší žáci skončili na 5. místě, nejlépe se mezi jednotlivci umístil Stanislav Elsner a to na 21. místě. V kategorii IV. starší žákyně školu reprezentovaly: Adéla Sovíková, Lucie Strizelová, Kateřina Kejíková, Tereza Nováková, Natali Švarcová a Simona Svozilová. Starší žákyně se umístily na výborném druhém místě, mezi jednotlivci se nejlépe umístila Adéla Sovíková na 6. místě a Kateřina Kejíková na 7. místě. Všem reprezentantům tímto děkuji.

 

                                                                                     Mgr. Vlastimil Volčko