Sportovní soutěže

Prostějovská výška

Dne 11.9.2018 se uskutečnila soutěž ve skoku vysokém. 11. ročník Prostějovské výšky se konal na venkovním hřišti Reálného gymnázia. Závodilo se v kategoriích mladší žáci a žákyně (6. a 7. třída) a starší žáci a žákyně (8. a 9. třída). Naše škola měla zastoupení v obou kategoriích. Mladší žáci a žákyně se umístili na 2. místě v poměrně malé konkurenci. Starší žáci a žákyně obsadili rovněž 2. místo již v širší konkurenci. Dva z našich starších žáků se jako jednotlivci umístili na 2. a 3. místě. Všem našim žákům a žákyním gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
Ivana Herzánová
 
 

 

 

 

O pohár CMG

Dne 20. 3. družstvo plavců reprezentovalo ZŠ Dr. Horáka na závodech O pohár CMG. Nejlépe si vedl Víťa Učeň z 9.B, který skončil na 2. a 3. místě v disciplínách 100 polohový závod a 50 m motýlkem,  Matěj Burian ze 7.A  na 50 metrů prsa. Oba tak získali pro naši školu nejvíce bodů. Další 4. a 5. umístění přidala děvčata, Klára Malanová a Nikol Šindlerová z 9.A a chlapci David Olmr z  9.B a Jan Černý z 6.A. Závodů se dále zúčastnili David Muzikant ze třídy 8.B, Madlen Maková a Ester Altmanová, obě z 6.A. Ve štafetě poté naši plavci vyzvali další základní školy a nižší stupně gymnázií. Zde vyplavali 2. místo a další porci bodů do celkového pořadí škol. Ve výsledných tabulkách tak skončila naše škola na 5. místě s počtem 95 bodů pouze o jeden bod za MŠ  a ZŠ Jana  Železného.

 

   

 PROSTĚJOVSKÁ VÝŠKA 15. 9. 2017 

V pátek 15. 9. 2017 proběhl již 10. ročník atletické soutěže Prostějovská výška. Soutěže se zúčastnili mladší žáci a žákyně ze 6.- 7. tříd a skončili na 2. místě. Nejlepšího umístění dosáhl Denis Doležel z 7.A, který výkonem 143 cm soutěž chlapců vyhrál. Starší žáci a žákyně z 8.- 9. tříd skončili na 3. místě. Jakub Schneider z 9.B skočil 163 cm a pro naši školu získal druhou zlatou medaili.

 

 Atletický čtyřboj mladšího a staršího žactva

Kvůli nepřízni počasí během celého týdne se ve čtvrtek 21.9. konalo okresní finále v atletickém čtyřboji pro obě dvě kategorie žáků, tedy pro mladší i starší. Program byl velmi nabytý, jelikož se na jednotlivých disciplínách (60m, skok daleký/skok vysoký, hod míčkem/vrh koulí, 600m/800m/1000m) střídali družstva mladších a starších děvčat a mladších a starších chlapců. Ale naši žáci se s nepříznivými podmínkami počasí, silný vítr a zima, poprali velmi statečně. V kategorii mladších žákyň děvčata obsadila celkové 2.místo, přitom nejlepší z našich Aneta Kytlicová měla patý nejlepší výkon ze všech. Sestava: Grumlíková Edita, Kyticová Aneta, Nováková Natálie, Vránová Nikol, Spáčilová Markéta. V kategorii mladších žáků se chlapci umístili také na 2.místě a Honza Žvátora byl dokonce druhým nejlepším atletem ze všech zúčastněných chlapců. Sestava: Žvátora Jan, Pilný David, Vojkůvka Petr, Halouzka Ondřej, Nováček Radim. Družstvo děvčat z kategorie starších žákyň obsadily již postupové 2.místo a mají možnost startovat na krajském finále. V konkurenci všech děvčat nejlépe dopadla Kačka Keříková, která byla na šestém místě. Sestava: Nováková Tereza, Keříková Kateřina, Svozilová Simona, Němčíková Kristýna, Neubauerová Klára. Družstvo starších hochů obsadilo v kategorii staršího žactva 3.místo a Kuba Schneider se v celkovém pořadí jednotlivců umístil na třetím místě. Sestava: Sekanina Štěpán, Učeň Vít, Schneider Jakub, Konečný Adam, Elsner Stanislav.

         Žákům gratulujeme k výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

                                                                                     Mgr. Jana Spíchalová

 

 

 

Přespolní běh

V pátek 6. 10. 2017 se v lesoparku Hloučela konal přespolní běh kategorií mladších i starších žáků a žákyň. ZŠ Prostějov, ul. Dr. Horáka měla reprezentanty ve všech čtyřech kategoriích. V kategorii III. mladší žáci školu reprezentoval:  Šimon Růžička, Jan Žvátora, Jan Horna, Denis Doležel, Josef Havrda a Robin Šafra. Mladší žáci skončili na 4. místě, nejlépe se z jednotlivců umístil Šimon Růžička a to na 7. místě.V kategorii III. mladší žákyně školu reprezentovaly: Aneta Růžičková.  Nikola Vránová, Aneta Kytlicová, Ivana Ondroušková a Anna Ondroušková. Mladší žákyně obsadily skvělé druhé místo za atletkami ze ZŠ Jana Železného. Nejlépe se z jednotlivců umístila Aneta Růžičková a to na 8. místě. V kategorii IV. starší žáci školu reprezentovali: Jakub Schneider, Daniel Černý, Štěpán Sekanina, Jan Tepr, Adam Konečný a Stanislav Elsner. Starší žáci skončili na 5. místě, nejlépe se mezi jednotlivci umístil Stanislav Elsner a to na 21. místě. V kategorii IV. starší žákyně školu reprezentovaly: Adéla Sovíková, Lucie Strizelová, Kateřina Kejíková, Tereza Nováková, Natali Švarcová a Simona Svozilová. Starší žákyně se umístily na výborném druhém místě, mezi jednotlivci se nejlépe umístila Adéla Sovíková na 6. místě a Kateřina Kejíková na 7. místě. Všem reprezentantům tímto děkuji.

 

                                                                                     Mgr. Vlastimil Volčko